Podiatrie

Podiatrie

Podiatrie

Podiatrie

Nabízíme Vám služby v oblasti podiatrie v Ostravě. Podiatrie je obor, který se zabývá diagnostikou a komplexní léčbou nemocí nohou a pátrá po příčině potíží celého pohybového aparátu. Naše nabízené podiatrické metody jsou určeny klientům, kteří mají bolesti nohou, otlaky, deformity prstů (kladívkovitý prst, vbočený palec), plochonoží atd. Jsme vybaveni diagnostickým přístrojem – plantoskopem, kde Vám vyhodnotíme snímky nohou. Dále probíhá komplexní vyšetření k analýze celého pohybového aparátu. Následně Vám navrhneme individuální řešení Vašich potíží, které zahrnuje cvičení, edukaci ohledně vhodné obuvi a vložek do bot a doporučení v oblasti péče o nohy.

Podiatrické služby nenabízíme pouze klientům s bolestmi nohou. Podiatrie má své opodstatnění i u sportovců (a to nejen vrcholových) nebo aktivních jedinců, kteří chtějí zlepšit svou výkonnost, techniku nebo oddálit únavu svalů dolních končetin a celého těla.

V naší ambulanci Vám poradíme i v oblasti barefoot obouvání či bosého chození. Pohybový aparát je tvárný, a proto můžeme „nabourat „ Vaše zaběhlé nevhodné pohybové stereotypy a nahradit je pohybem optimálnějším a energeticky méně náročným. Nohy Vás nosí celý život, proto jim věnujte adekvátní péči. Věříme, že pokud je nejen terapeut aktivní, ale i klient, pocítíte pozitivní odezvu na svém těle již brzy.

Ortopedické vložky do bot

V našem zařízení pracujeme se stélkami do bot Superfeet. Tyto ortopedické vložky se vyznačují tím, že jsou pevné, nikoli měkké. Tím pádem nedocházi k deformaci vložky při zatížení váhou klienta. Její funkce je podpůrná a ne pasivní, jak je tomu u měkkých vložek, které slouží jako „polštář“.

Individuální vložky Superfeet jsou určeny k nahrazení vložky, která je vložena v obuvi při jejím zakoupením, a zároveň ji zlepšuje. Poskytují spolehlivou podporu pro nohy.  Patní kost staví do neutrální polohy, optimálně přenáší síly od podložky během krokového cyklu, tlumí náraz na patu, tím že účinně absorbují energii při došlapu. Dále modelují klenbu přirozeným způsobem.

Podle typu aktivity Vám doporučíme vhodný typ stélek Superfeet. Při návštěvě našeho zařízení je důležité vzít s sebou svou obuv, abychom zvolili správnou stélku, se kterou se budete v botě cítit komfortně. Podle opotřebení Vaších bot zjistíme i případné špatné zatížení chodidel během chůze. Dále Vám poradíme v oblasti obouvání a doporučíme přijatelný typ bot pro Vaše nohy. Více informací na emailu reha4sport@gmail.com

Rezervace Ostrava